سوفله مرغ یا ماهی


سوفله مرغ یا ماهی

مواد لازم

پنیر گرویر

  150 گرم

تخم مرغ زرده

  6 عدد

تخم مرغ سفیده

  8 عدد

سس مایونز

  2 فنجان

ماهی

  450 گرم

مرغ

  450 گرم

نمک و فلفل

  مقداری

فر را قبلا با حرارت 400 درجه گرم میکنیم مرغ پخته خرد شده یا ماهی پخته تیغ گرفته به مقدار 2.5 فنجان و قارچ و هویج را ریز خرد میکنیم بعد زرده تخم مرغ را با کمی نمک خوب میزنیم و ته ظرف نسوز متناسب با مایه را چرب میکنیم و کمی پنیر رنده شده داخل ظرف می پاشیم سپس زرده تخم مرغ را با سس سفید مخلوط و مرغ پخته خرد شده یا ماهی پخته تیغ گرفته آماده شده را باین مایه اضافه میکنیم و سفیده تخم مرغ را جداگانه آنقدر میزنیم که از تخم مرغ زنی نریزد و مایه را با سفیده مخلوط میکنیم و در ظرف اماده شده میریزیم ، باید سر ظرف یک تا دو سه سانتیمتر خالی بماند آنگاه بقیه پنیر رنده شده را روی سوفله می پاشیم .
در ظرف یا سینی فر کمی آب میریزیم و ظرف سوفله را در آن قرار میدهیم و کف فر میگذاریم و حرارت را روی 350 درجه تنظیم میکنیم . سوفله یک ساعت باید در فر بماند در این مدت بهیچوجه در فر را باز نمیکنیم . سوفله باید بالا بیاید و پف کند و روی آن کاملا طلائی شود و بلافاصله بعد از پختن نیز باید خورده شود.
ممکن است ظرف سوفله را مستقیما کف فر قرار داد ولی سوفله اگر در ظرف آب قرار بگیرد لطیف تر میشود. سوفله را میتوان با یکی از سبزیهای فوق تهیه کرد.

: گروه آشپزی

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - سوفله مرغ یا ماهی

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1597  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph