پیتزا ترکی اصل


پیتزا ترکی اصل
غذاهای فرنگی
3

مواد لازم

ادویه پیتزا

  1 قاشق چای خوری

آب ولرم

  1 استکان

آرد

  300 گرم

پنیر فتا

  به مقدار لازم

پیاز متوسط وخرد شده

  1 عدد

جعفری خرد شده

  3 قاشق غذاخوری

رب گوجه فرنگی سر پر

  2 قاشق غذاخوری

روغن مایع

  2 قاشق غذاخوری

شکر

  1/2 قاشق چای خوری

ظرف فویل

  3 عدد

گوشت چرخ کرده

  250 گرم

نمک

  1 قاشق چای خوری

نمک و فلفل وآویشن

  به مقدار لازم

ابتدا آب ولرم را با خمیرمایه مخلوط کرده وبقیه مواد را هم در ظرف مخلوط کرده وخمیر مایه را به آن اضافه می کنیم .ورز دادن این خمیر خیلی مهم است .انتظار یک خمیر نرم نداشته باشید .ولی خمیر را می توان بعد از اینکه مقداری ورز داد ومواد خوب با هم ترکیب شد ,آنها را به سه قسمت تقسیم کرد وهر قسمت را جدا گانه ورز داد .در این صورت کار ورز دادن خیلی راحت تر می شود ومواد خوب با هم مخلوط می شوند .
برای 3 ساعت خمیر را داخل کیسه نایلون در یخچال قرار می دهیم .ابتدا پیاز ها را با مقداری روغن سرخ کرده وگوشت هارا با آن تفت می دهیم وادویه جات ورب را به آن اضافه کرده وآخر سر هم جعفری را به آن اضافه می کنیم .بعد از سه ساعت مواد را از داخل یخچال خارج کرده و هر قسمت را با وردنه نازک وپهن می کنیم .
ظرف فویل را برداشته وکمی روغن مایع کف آن می ریزیم وچرب می کنیم .خمیر باز شده را داخل ظرف پهن می کنیم .از مواد رویه پیتزا روی آن میریزیم .
توجه داشته باشید مواد رویه فقط همین که سطح پیتزا را بپوشاند کافیست .لازم نیست مقدار زیادی از مواد روی آن بریزیم .پنیر فتا را در برشهای کوچک روی آن می چینیم .سپس روی ظرف را با فویل پوشانده وبا چاقو چند برش روی فویل ایجاد می کنیم .
سپس در داخل فر طبقه دوم با حرارت 150 درجه سلسیوس قرار می دهیم .تقریبا ده تا یک ربع زمان پخت است ولی باز هم بستگی به فر شما دارد .

: تجربیات آشپزی من

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - پیتزا ترکی اصل

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1740  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph