آش جو فوریآش جو فوری
آش
3-4

مواد لازم

پیاز داغ

  3 قاشق غذاخوری

جو پرک

  12 قاشق غذاخوری سر پر

سبزی آش خشک

  4 مشت پر

سیر داغ نعناع داغ

  به مقدار لازم

عدس کنسرو (٢۵٠ گرمی)

  1 قوطی

کشک جوشیده (بسته به ذائقه متغییر است)

  1 لیوان

لوبیا چیتی کنسرو (٢۵٠ گرمی)

  1 قوطی

نخود کنسرو (۴٠٠ گرمی)*

  1 قوطی

یک ونیم قاشق پیازداغ رو توی قابلمه مورد نظر برای پختن آش می ریزیم یه تفت کوچک می دهیم که گرم بشه. نخود و لوبیا رو می ریزیم تویش و یه کم زردچوبه می ریزیم و یه چرخش می دهیم. و آب اضافه می کنیم.
در این فاصله سبزی خشک مان رو توی آب (سرد) خیس می کنیم.
حالا عدس رو هم اضافه می کنیم. اگر عدس کنسرو بود که دیگه لازم نیست صبر کنیم. اگر نپخته بود شعله رو زیاد کنید که زود عدس هم بپزه.
وقتی پخت،‌ جو پرک رو بریزید. جو پرک حدود ٢ دقیقه طول می کشه که بپزه. من آش غلیظ دوست دارم. پس اگه یه کم جو پرک بیشتر بریزیم بازم چیزی نمیشه.
حالا همین طور که آش داره با حرارت ملایم می جوشه سبزی خشک ها رو از رو آب بگیرید و توی آش بریزید. ( تا اینجاش شده ١٠ دقیقه!!)
یه ١٠ دقیقه ،‌یک ربع هم می ذاریم با درب بسته سبزی تو آش بجوشه تا بپزه. در این فاصله نعناع داغ و سیرداغتون رو درست کنید و اگه کشک نجوشیده است بجوشانید.آش رو گاهی گداری هم بزنید تا ته نگیره.
وقتی سبزی آش پخت و رنگش شکل آش شد،‌ نصفی از کشک رو تو آش بریزید و هم بزنید. (دیگه می تونید آش رو از روی حرارت بردارید)‌توی ظرف بکشید و رویش رو با کشک، سیر داغ و نعناع داغ و پیاز داغ تزیین کنید. ممکنه کمی از این چیزها رو توی آش هم بریزیم.

: تنبل خونه شاه عباسی

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - آش جو فوری

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  17423  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


سایه 1400/02/03
عالی بود رفتم که درستش کنم

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph