کوفته تخم مرغکوفته تخم مرغ
کوفته

مواد لازم

آرد

  4-5 قاشق غذاخوری

آرد سوخاری

  125 گرم

تخم بلدرچین

  12 عدد

تخم مرغ

  2 عدد

روغن گیاهی

  کمی

سبزیجات معطر

  مقداری

گوشت چرخ کرده

  300 گرم

نمک و فلفل

  به مقدار لازم

* سبزی‌های معطر را کاملاً خرد کنید.
* کتری پر از آبی را روی حرارت قرار دهید تا آب آن شروع به جوشیدن کند.
* طی این مدت، گوشت را با دست، کف ظرفی پهن کنید، سبزی‌های خرد شده و نمک و فلفل را به آن بیفزایید. ابتدا با چنگال و سپس با دست مواد را کاملاً با هم مخلوط کنید و ورز دهید.
* در ظرف جداگانه ای، تخم مرغ‌ها را کاملاً بزنید تا یکدست شوند.
* تخم‌های بلدرچین را داخل ماهیتابه کوچکی بچینید. زمانی که آب داخل کتری جوشید، آن را خیلی سریع روی تخم‌های بلدرچین بریزید، دقیقاً دو دقیقه صبر کنید. سپس ماهیتابه حاوی تخم بلدرچین را روی سینک نگه دارید و به مدت 2 الی 3 دقیقه روی آن‌ها آب سرد بریزید. با ضربه‌های بسیار آرام و غلتاندن آن‌ها، به راحتی می‌توانید پوستشان را جدا کنید. البته هنگام پوست کندن، می‌بایست کاملاً مراقب باشید تا تخم بلدرچین‌ها آسیب نبینند. برای این کار می‌توانید آن‌ها را زیر جریان آب نگه دارید.
* مقداری از ترکیب گوشت را، کف دستتان به اندازه یک توپ کوچک در بیاورید. سپس آن را کف دستتان صاف کنید تا به اندازه دایره ای با قطر 6 سانتیمتر دربیاید. یک تخم بلدرچین را وسط آن قرار دهید و گوشت را اطراف آن جمع کنید، طوری که دور تا دور تخم بلدرچین از گوشت پوشیده شود.
* برای این کار بهتر است دستانتان را کاملاً به آرد آغشته نمایید. به همین ترتیب دور تا دور همه تخم‌های بلدرچین را با گوشت بپوشانید. سپس آن‌ها را یکی یکی داخل ظرف حاوی تخم مرغ زده شده، بیندازید تا دور تا دور آن‌ها کاملاً به تخم مرغ آغشته شود. بعد کوفته‌ها را داخل پودر سوخاری بغلتانید و در آخر، دوباره با دست دور تا دور آن‌ها را جمع کنید تا شکل منظمی پیدا کنند.
* می‌توانید کوفته‌ها را تا زمان سرو در یخچال نگه داری نمایید.
* برای پخت، یک ماهیتابه با دیواره‌های بلند را تا نیمه از روغن پر کنید. آن را روی حرارت قرار دهید. زمانی که روغن کاملاً داغ شد (دمای حدود 180 درجه سانتی‌گراد) یکی از کوفته‌ها را داخل روغن بیندازید. بعد از حدود 4 دقیقه، وقتی سرخ شد، آن را از روغن خارج کنید.
* برای امتحان، کوفته را از وسط نصف کنید. از میزان پخت آن می‌توانید تشخیص دهید که برای پخت، کوفته‌ها چه مدت می‌بایست داخل روغن سرخ شوند. سپس سایر کوفته‌ها را طبق زمان تخمین زده، سرخ نمایید.
* آن‌ها را روی دستمال‌های مخصوص یک بار مصرف بگذارید تا روغن اضافی آن‌ها گرفته شود.
کوفته های تخم مرغ، آماده سرو هستند. نوش جان بفرمایید!

: تبیان

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - کوفته تخم مرغ

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  2594  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


محمد 1394/06/13
عالی

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph