بیف استرو گانفبیف استرو گانف
خوراک

مواد لازم

آرد سفید

  1 قاشق غذاخوری

پیاز سرخ شده

  3 قاشق غذاخوری

سیب زمینی بزرگ

  3 عدد

قارچ در صورت تمایل

  100 گرم

گوشت

  500 گرم

نمک و فلفل

  به مقدار لازم

طرز تهیه سس :

آرد را در شیر سرد حل کنید نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و روی حرارت ملایم بگذارید و مدام به هم بزنید تا سس غلیظ شود . میزان غلظت سس به آرد بستگی دارد وبا کم وزیاد شدن آرد میتوانید سسی با غلظت کم ویا زیاد تهیه کنید بعد از اینکه سس آماده شد حرارت را خاموش کنید وقتی کمی سرد شد خامه را به آن اضافه کنید و به هم زده تا مخلوط شود.

ظرز تهیه بیف استروگانف :

ابتدا گوشت را ورقه ورقه کرده و بعد ورقه ها را باریک برش دهید تا به ضخامت و به طول یک انگشت شود گوشت را بعد از خلال کردن با پیاز سرخ شده روی حرارت بگذارید و به هم زده تا کاملاً آب گوشت جمع شود بعد ۲ لیوان آب روی گوشت بریزید و با حرارت کم آن را بپزید و با نمک و فلفل آن را مزه دار کنید. در فاصله ای که گوشت در حال پختن است سیب زمینی را پوست کنده وبه ورقه های دو میلیمتر ی برش داده و از طول ورقه ها را برش داده تا به نازکی خلال دندان شود وبه مدت ۵ دقیقه در آب نمک بریزید و بعد از صاف و خشک کردن سیب زمینی ها را سرخ کنید چون سیب زمینی به رشته های باریکی تبدیل شده سعی کنید هر بار به مقدار کمی سیب زمینی در ماهی تابه ریخته و زیاد به هم نزنید تا له نشود و خوب سرخ شود . بعضی از خانمها از سیب زمینی های خلالی سرخ شده ( چیپس خلالی آماده) استفاده میکنند که بهتر است به علت ماندگی و نوع روغن و ... از این چیپس های آماده استفاده نشود .

سعی کنید گوشت پخته ولی له نشود و آبش جمع شود بعد یک قاشق آرد اضافه کنید و با گوشت چند دقیقه روی حرارت به هم بزنید و در صورت تمایل قارچ سرخ شده اضافه کنید و بعد یک سوم لیوان آب اضافه کنید و ده دقیقه که جوشید و آب آن غلیظ شد حرارت را خاموش کنید و با سس سفید خامه ای مخلوط کرده و با سیب زمینی در دیس بکشید .


مواد سس سفید با خامه ( نصف لیوان شیر ـ ۱ قاشق مربا خوری آرد ـ خامه یک سوم لیوان ـ نمک ـ فلفل )

: سایت آشپزی رنگین

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  5059  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


شهربانو 1392/11/16
عالی بود.
خارجکی ها این غذا را با نون می خورن یا فقط ما با نون خوردیم؟ ;(

روح الله پوریوسف 1392/04/13
خیلی خیلی خوب بود

تازه عروس 1391/05/24
خووووشششششششششمزه. خییییییلی دوستش دارم

الهام صفابخش 1391/04/20
عالی بود چون این غذای مورد علاقمه

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph