ژله بهژله به
مربا

مواد لازم

آب

  7 پیمانه

به چهار قاچ شده بدون هسته

  1 کیلو و 60 گرم

پوست لیمو ترش رنده شده

  کمی

شکر

  به مقدار لازم

وانیل

  یک چهارم قاشق چای خوری

بهو پوست لیمو را در قابلمه ی بزرگی قرار دهید و آب را رویش بریزید.(اگر چشمی کار می کنید، آب به اندازه ای باشد که نیم سانتی متر روی مواد را بپوشاند.)
آب را جوش آورید، سپس حرارت را کم کنید تا ریزریز بجوشد و با در بسته 45 دقیقه تا یک ساعت بپزد تا به ها نرم شوند. بعد اگر از غلاف وانیل استفاده می کنید آن را از قابلمه خارج کنید.
سپس با گوشت کوب به ها را پوره کنید، اگر خیلی غلیظ بود مقداری آب اضافه کنید.
صافی فلزی را روی ظرفی قرار دهید و داخلش کاغذ پنیر ( پارچه نازکی که برای درست کردن پنیر استفاده می شود) یا هرنوع صافی پارچه ای یا توری پهن کنید. مایه را 4-3 ساعت در آن قرار دهید تا تمام آبش خارج شود، سپس مایه ی آب گرفته را در ظرفی جداگانه برای پخت مارمالاد نگهداری کنید.
آبمیوه بدست آمده را با پیمانه اندازه گیری کنید، باید حدود 4 یا 5 پیمانه باشد. آن را در قابلمه ای بریزید و جوش آورید. شکر را پیمانه کنید و به ازای هر پیمانه آبمیوه، 8/7 یک پیمانه شکر اضافه کنید.( یعنی مثلا اگر 5 پیمانه آبمیوه دارید، 5 تا 8/7 پیمانه شکر اضافه کنید.)
سپس آنقدر روی حرارت هم بزنید تا شکر حل شود. در این زمان دماسنج مخصوص را در مایه قرار دهید تا حرارت را کنترل کنید.در حین پخت کف حاصله را با کفکیر جمع کنید. سپس وقتی حرارت به 110 درجه سانتی گراد رسید، وانیل را اضافه کنید و سریع مایه را در شیشه مربا بریزید و درش را محکم ببندید.

: لی لی آشپز

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - ژله به

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  2297  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


علی 1393/12/17
عالیه

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph