ترشی بادمجان شکم پرترشی بادمجان شکم پر
ترشی

مواد لازم

ادویه

  1 قاشق سوپ خوری

بادمجان قلمی کوچک

  3 کیلو گرم

سبزی ترشی

  1/5 کیلو گرم

سرکه

  به مقدار لازم

نمک

  1 قاشق سوپ خوری

سبزی ترشی شامل جعفری، نعناع، ترخون و در صورت امکان کمی سبزیهای معطر محلی است. سبزیها را پس از پاک کردن و شستن روی یک پارچه تمیز پهن کرده و می گذاریم یک شبانه روز بماند تا آب آنها کاملاً گرفته شود. سپس آنها را خرد می کنیم.
برای تهیه این ترشی از بادنجانهای کوچک استفاده می کنیم. اگر بادنجان ها خیلی ریز و کوچک باشد، کلاهک سبز آن را بر نمی داریم و به همین ترتیب آنها را در حالیکه یک برش۳ سانتیمتری در وسط بادنجان ها ایجاد کرده ایم، در سرکه می جوشانیم. به طوری که برای هر یک کیلو، یک لیوان سرکه لازم است. ظرف را روی حرارت ملایم قرارمی دهیم تا بادنجان ها کمی بپزد، ولی له نشود.
سبزی ترشی خرد شده را درظرف تقریباً بزرگی می ریزیم وسیر، نمک و ادویه را به آن اضافه می کنیم . بعد ازمخلوط کردن آنها، شکم بادنجان ها را ازاین مخلوط پرمی کنیم و در ظروف مخصوص ترشی می ریزیم . سپس روی مواد سرکه می ریزیم تا سرکه روی بادنجان ها را بگیرد. در آنها را محکم می بندیم و در جای خنک نگه می داریم.

: فان خونه

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - ترشی بادمجان شکم پر

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  3348  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


مائده   (مدير سايت) 1392/09/07
ریحان جان مرسی از پیشنهادهای خوبت :*

ریحانه 1392/09/07
سایت خیلی عالی دارید ممنون.
یه پیشنهاد دارم برای ترشی بادمجون!!!
من به جای سرکه تو آب نمک جوشوندم خیلی خوب شد. نوک بادمجونا رو هم مثه به اضافه برش دادم و سبزی توش ریختم بع تو سرکه ریختم.
بهرحال غذاهاتون خیلی خوبه ممنون.

سوسن 1391/03/22
خوب و عالی بود

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph