sham chi darim?!

اسپاگتی با سس زبان

  • تعداد بازدید
    ۲,۰۲۰

مواد لازم

طرز تهیه

برای پختن زبان ابتدا هویج خرد شده، کرفس نگینی خرد شده، فلفل دلمه ای ریز شده را با هم کمی داخل روغن تفت میدهیم بعد زبان را به مواد اضافه میکنیم و میگذاریم بپزد وقتی کامل پخته شد نمک اضافه میکنیم بعد از ده دقیقه حرارت را خاموش میکنیم و اجازه میدهیم مواد خنک شوند. مواد خیلی نباید سرد شود چون اگر زیاد سرد شود پوست زبان جدا نمیشود. وقتی مواد کمی خنک شود زبان را پوست کنده و خرد میکنیم. کره را داخل ظرف روی حرارت میگذاریم تا آب شود بعد فلفل دلمه ای خرد شده را داخل آن تفت میدهیم تا سبک شود بعد قارچ ورقه شده نازک را اضافه میکنیم و نمک و فلفل به میزان کم اضافه میکنیم. چون هم سس بشامل نمک دارد هم زبان به خاطر همین در این مرحله مقدار کمی اضافه میکنیم. مواد را تفت میدهیم. هر فرم پاستا دوست داشته باشید میتوانید استفاده کنید. زبان را به مواد اضافه میکنیم. میتوان به جای زبان از گوشت سینه مرغ هم استفاده کرد. سس بشامل را به مواد اضافه میکنیم وقتی که سس مقداری داغ شد پنیر را اضافه میکنیم تا با حرارت آب شود. میتوان پنیر را موقع سرو هم اضافه کرد. مواد را خوب با هم مخلوط میکنیم. برای تهیه سس بشامل ۱۰ گرم کره را آب میکنیم و یک عدد پیاز متوسط رنده شده را با پیاز تفت میدهیم بعد ۲ قاشق آرد اضافه میکنیم و تفت میدهیم سپس ۲ پیمانه شیر بعد از تفت دادن اضافه میکنیم و تا غلیظ شدن سس مرتب آن را هم میزنیم. پاستا را با نمک و آبلیمو و روغن مایع جوشانده و آبکش کرده ایم داخل ظرف میکشیم و سس را کنار آن میکشیم.


چون پاستا را دم نمیگذاریم برای اینکه خوب پخته شود موقع جوشاندن آن زمان زیادی یعنی یک ربع به آن میدهیم تا کامل بجوشد و پخته شود.

به این دستور تهیه رای بدید

تعداد آرا:(۱۳)

نظر خودتون رو با بقیه به اشتراک بگذارید

نظرها و کامنت ها

تعداد نظرها:(۱)
  • مهسا

    من این غذا رو تقریبا ده سال پیش خوردم همیشه دنبال یه روش پخت و اسمش میگشتم فقط یادم بود که ماکارونی فرمی بود و زبان و قارچ .خیلی دوست داشتم بازم این غذا رو بخورم خوشحالم که دستورش رو گذاشتید طعمش خیلی عالی بود حتما حالا درست میکنم ممنون.