sham chi darim?!

خورشت چغرتمه

 • تعداد بازدید
  ۸,۶۷۵

مواد لازم

طرز تهیه

مرغ پخته شده را ریش ریش یا خرد کرده و در تابه با کمی روغن تقت دهید .بعد رب گوجه را اضافه کرده و هنگامی که رنگ رب خوشرنگ شد پیاز را بیفزاید .مراقب باشید حرارت کم باشد تا رب و پیاز نسوزد .سپس آب مرغ را به اندازه ای که روی مواد را بگیرد اضافه کنید+ آبلیمو و ادویه ها و بگذارید تا مواد به مدت ۵ دقیقه با هم پزند در این مرحله در صورت تمایل می توانید زعفران را هم به واد اضافه کنید . بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه چون همه مواد خورش از قبل آماده شده یرع به روغن می افتد و شما می توانید تخم مرغها را که در ظرفی جداگانه با چنگال زده اید روی خورش ریخته و کمی هم بزنید تا به همه جای غذا برسد و درب ظرف را بگذارید تا تخم مرغ بسته و خودش را بگیرد . خورش چغرتمه آماده است و می توانید آن را با برنج نوش جان کنید .


* آب این خورش نباید زیاد باشد . * تخم مرغها را بعد از ریختن روی خورش زیاد هم نزنید چون غذا منظره جالبی پیدا نخواهد کرد. * من برای تهیه این خورش که در عکس می بینید از گوشت بلدرچین استفاده کردم . شما می توانید بنا به تعداد خانواده مواد را زیاد کرده و مخلوطی از گوشت سینه و ران مرغ را که خوشمزه تر است استفاده کنید . هم چنین از کناره ها و بخش های دیگر مرغ هم می شود استفاده کرد. * برای خرد کردن یا ریش نمودن گوشت مرغ دقت کنید که به صورت تکه های خیلی ریز ریش نشود چون خورش شبیه حلیم می شود. * این خورش با گوشت مرغابی هم بسیار خوشمزه است. * در ضمن از دیدن تخم مرغ در خورش وحشت نکنید .این خورش را اگر با رعایت همه نکات نوشته شده بپزید بسیار لذیذ است به خصوص نکته کم اب بودن آن.

به این دستور تهیه رای بدید

تعداد آرا:(۹۶)

نظر خودتون رو با بقیه به اشتراک بگذارید

نظرها و کامنت ها

تعداد نظرها:(۷)
 • بهجت

  این غذا خیلی عالی و راحته از شما ممنونم

 • مائده (مدیر سایت)

  خانم لیلی اگه دقت کرده باشید پایین دستور نام منبع ذکر شده. کار شما که بدون دقت نگاه کردین و کامنت گذاشتید چیه ؟؟؟

 • لیلی

  عکس و دستور بدون منبع واقعیش ؟تازه لوگو سایتتون رو هم روش می زنید . چه دزدی ماهراته ایی شرم اوره

 • narges

  سلام من این غذا رو تو سلف سرویس دانشگاه رشت خوردم خیلی خوشمزه است

 • مهوش

  بسیار عالی وخوش مزه ست

 • معصومه

  سلام ازدستور پخت غذاتون ممنونم،شوهرم همیشه ازم میخواست واسش درست کنم ،ولی من بلدنبود اون قبلاتوخوابگاهشون ،دررشت این غذاراخورده بودوخیلی دوست داشت حتمادرستش میکنم@-}--

 • ali topol

  ممنون ولی.............. من که هرچی تو خونه داشتم رو نوشتم (تقریبا خیلی هم بودن) ولی همیشه میزنه شرمنده...