sham chi darim?!

عدس پلو با هویج و سیب زمینی

 • تعداد بازدید
  ۶,۷۹۵

مواد لازم

طرز تهیه

برنج را ابکش کرده و در انتها عدس را اضافه کرده و ابکش کنید . گوشت را با پیاز تفت داده و با دارچین و ادویه وکمی جوز هندی و نمک و فلفل بذارید تا بپزه . کف قابلمه را ته دیگ سیب زمینی بذارید برنج و عدس را دم کنید . هنگام کشیدن غذا با سیب زمینی سرخ شده حبه قندی و هویج رنده شده و تفت داده شده در روغن و زعفران دم کرده تزیین کنید.


عدس و برنج را از قبل خیس کنید . آب عدس هنگام پخت باید به خوردش برود . چون ما کشمش دوست نداریم بجاش هویج تفت داده و سیب زمینی سرخ شده اضافه میکنم .من تو عدس پلو زیره هم میزنم. هویج تفت داده رو میشه با کمی شکر با بخار پخت تا نرم بشه .

به این دستور تهیه رای بدید

تعداد آرا:(۲۰۵)

نظر خودتون رو با بقیه به اشتراک بگذارید

نظرها و کامنت ها

تعداد نظرها:(۴)
 • کشته مرده عدس پلو

  ععععععععععععععععععالللللللللللللللی

 • ستاره

  واقعا عالی بود

 • مائده (مدیر سایت)

  واحه جان هویج رو رنده درشت میکنیم و رو حرارت کم, تفت میدیم و رو برنج رو با اون تزئین میکنیم. میتونیم هویج رو هم کنار برنجی که میخواهیم دم کنیم قرار بدیم که ب این صورت بخار پز میشه.

 • واحه

  هویج تفت داده شده در انتها چه مهنایی داره؟ من زمانی علاقه مند شدم بدونم که هویج رو چه جوری تو عدس چلو به کار میبرن که همسایمون نذری داشت و همچین غذایی رو درست کرد و اقعا خوشمزه بود ولی انگار اون هویج رو نمی دونم کی تو برنچ قاطی کرده بود و با هم مثل این که پخته بودن حالا ب نظر شما هویج فقط تفت داده بشه من مزه رو میتونه بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ولی باز هم ممنون از همتتون لطف کنید پاسخ سوالم رو بدید با تشکر