sham chi darim?!

املت پنیر و اسفناج

  • تعداد بازدید
    ۱,۹۳۲

مواد لازم

طرز تهیه

آب را جوش بیاورید. کمی نمک در آن بریزید و اسفناج‌ها را در آب جوش بریزید. بعد از ۳ دقیقه، اسفناج‌ها را بیرون بیاورید و در آب سرد بریزید. با این روش کمتر از هر روش دیگری آهن اسفناج از دست می‌رود. تخم مرغ و شیر را در یک کاسه مخلوط کنید و کمی بزنید تا کف کند. کره را در یک تابه آب کنید و مایه تخم‌مرغ را در تابه بریزید و روی سطح آن نمک و کمی فلفل بپاشید. کمی که خودش را گرفت، برگ‌های اسفناج را روی نصف سطح آن بچینید و پنیر را روی اسفناج‌ها پخش کنید. اگر طعم شیرین دوست دارید کمی مربا روی پنیر بریزید. سپس در تابه را بگذارید و صبر کنید تا کمی ببندد. حالا می‌توانید نصفه‌ای را که روی آن چیزی نیست، روی بخش دیگر برگردانید و سرو کنید. مناسب برای ۳ ماهه دوم بارداری جنین در این مدت آهن مورد نیاز برای ماه‌های اول تولد را از ذخایر مادر تهیه کرده و در کبدش ذخیره می‌کند. برای این‌که ذخیره‌های آهن بدن‌تان را از دست ندهید و با خونریزی‌هایی که حین زایمان برای‌تان اتفاق می‌افتد، به مشکل فقر آهن برنخورید، باید آهن مورد نیاز بدن‌تان را با یک تغذیه درست تامین کنید.


غذایی که پروتئین و کلسیم لازم برای بدن شما را تامین می‌کند. آهن در گوشت قرمز و سبزی‌هایی مثل اسفناج وجود دارد. املت پنیر و اسفناج یک غذای خوشمزه و کامل و پر از آهن برای صبحانه است. این املت با داشتن تخم‌مرغ و پنیر، پروتئین و کلسیم لازم برای بدن شما را هم تامین می‌کند.

به این دستور تهیه رای بدید

تعداد آرا:(۱۰)

نظر خودتون رو با بقیه به اشتراک بگذارید

نظرها و کامنت ها

تعداد نظرها:(۲)
  • مائده (مدیر سایت)

    مهری جان ممنون از نظرت, خوشحالم که دوست داشتین.

  • مهرى

    عالى شده بود که دختره ایرادگیر ١٠ سالم گفت ازین به بعد از اینا برا صبحونم درست کن. البته من روى نصف اسفناجها مربا ریختم و روى نصف بقیه پنیر ریختم . و خودم با اضافه کردن میپل سیروپ ( شیره) روى غذام خیلى لذت بردم با تشکرو سپاس از زحمت دوستان