sham chi darim?!

بامیه خانگی

 • تعداد بازدید
  ۱,۸۴۷

مواد لازم

طرز تهیه

دو لیوان شکر را در یک لیوان آب حل کرده به همراه کمی وانیل، هل، زعفران(در صورت تمایل) و گلاب بگذارید روی شعله تا به جوش آید و آنقدر بجوشد تا قوام یابد سپس شربت به دست آمده را کنار بگذارید تا خوب سرد شود. طرز تهیه ی خمیر بامیه: آب را با روغن در قابلمه ای جوش آورده سپس آرد را کم کم اضافه کنید و خوب به هم بزنید تا بوی خامی آرد از بین برود و بگذارید تا سرد شود، تخم مرغها را یکی یکی با فاصله به خمیر اضافه کنید و بعد کمی جوش شیرین را تا خمیر لطیف و نرمی حاصل شود. خمیر را داخل قیف مخصوص ریخته و داخل روغن داغ بیاندازید و بعد از طلایی رنگ شدن داخل شربت انداخته و بعد بیرون کشیده درون صافی بگذارید تا شربت اضافه ی آن گرفته شود


وقتی که بامیه ها از داغی افتاد ولی هنوز گرم هست اونها را درون شربت که رو به سردی رفته (ولرم) میندازیم اگر شربت یا بامیه ها داغ باشن بامیه خمیر میشه و اگر هر دو کاملا سرد باشن شربت به خورد بامیه نمیره .حدود سه دقیقه بامیه ها در شربت باشن کافیه .

به این دستور تهیه رای بدید

تعداد آرا:(۱۵)

نظر خودتون رو با بقیه به اشتراک بگذارید

نظرها و کامنت ها

تعداد نظرها:(۴)
 • مائده (مدیر سایت)

  زینب جان ممکنه مواد رو زود از حرارت برداشتی و آب کاملا تبخیر نشده و یا بامیه ها زیاد تو شربت موندن و یا اینکه شربت و بامیه ها هردو سرد و یا هر دو گرم باشند.

 • زینب

  سلام مائده جان من بامیه درست میکنم خیلی خوشمزه میشه ولی شل و ول میشه وا میره خیلی نرم میشه میشه دلیلشو بگی؟ ممنون میشم

 • لیلا

  به نظرم خیلی خوبه

 • طناز

  عالیه