sham chi darim?!

گره های دارچینی

  • تعداد بازدید
    ۱,۶۳۳

مواد لازم

طرز تهیه

کره و شیر و زرده تخم مرغ رو کمی با چنگال بزنید. بعد بکینگ پودر را به آرد اضافه کرده و آرد را کم کم توی مایع بریزید و هم بزنید تا خمیری نرم بدست آید. خمیر نباید به دست بچسبد و سفت هم نباید باشد. خمیر را داخل نایلون ۲ ساعت توی یخچال استراحت بدهید. بعد خمیر را بیرون آورده روی میز کار آرد زده و خمیر را به قطر نیم سانت باز کنید. نوارهای باریک ۱۵ در یک تا یک و نیم سانت ببرید. کناره های خمیر را به صورت مورب با کارد ببرید و سپس نوارها را گره بزنید و توی روغن با حرارت متوسط سرخ کنید. بعد از اینکه طلایی شد، توی مخلوط شکر و دارچین و یا شکر و هل بغلطانید و کنار عذا یا هر چیزی میل کنید. اگر میخواهید با غذا بخورید لازم نیست شکر و دارچین بزنید میتوانید کمی نمک به خمیر اضافه کنید.


برای گره زدن بهتر خمیر ها بهتر است خمیر سرد باشد. پس خمیر را کم کم از توی یخچال بیرون بیاورید. وقتی توی روغن در حال سرخ شدن هست، آرام زیر و رو کنید تا گره های نشکند.

به این دستور تهیه رای بدید

تعداد آرا:(۸)

نظر خودتون رو با بقیه به اشتراک بگذارید

نظرها و کامنت ها

تعداد نظرها:(۲)
  • مائده (مدیر سایت)

    نرگس جان خوشحالم که دوست داشتی نوش جان

  • نرگس

    با سلام.من این شیرینی را درست کردم.بسیار شیرینی خوشمزه و ساده ای است.مخصوصا با طعم شکر و دارچین.به همه دوستان توصیه میکنم آن را درست کنن و از طعم بینطیرش لذت ببرند.