sham chi darim?!

حلوا سه ارد مجلسی

 • تعداد بازدید
  ۴,۸۴۰

مواد لازم

طرز تهیه

طرز تهیه شربت حلوا * ابتدا آب و شکر را مخلوط کرده و روی حرارت بگذارید. * بعد از این که شکر در آب حل و جوش آمد، گلاب و زعفران را اضافه کرده و بعد از یکی دو جوش حرارت را خاموش نمایید. طرز تهیه حلوا * آرد سفید را الک کرده و بدون روغن روی حرارت ملایم تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و کمی رنگش تغییر کند، بعد از ۱۰ دقیقه آرد برنج الک شده را اضافه کنید. کمی که تفت خورد و تغییر رنگ داد، آرد نخودچی الک شده را اضافه کنید. * مجدداً کمی تفت دهید تا بوی خامی آرد نخودچی برود، ولی مراقب باشید زیرا آرد نخود سریع می‌سوزد. * روغن مایع را اضافه کنید. حلوا را مدام هم بزنید تا رنگ آردها شروع به طلایی شدن بکند. در این مرحله کره را اضافه کرده و تا زمانی که به رنگ قهوه‌ای روشن درآید تفت دهید. * شربت آماده‌ی ولرم را کم کم اضافه کرده و هم بزنید تا زمانی که حلوا از دور ظرف جمع شود و به دیواره ظرف نچسبد. حلوا نباید خیلی سفت و خشک شود. بلکه باید از روی کفگیر به حالت کشدار پایین بیفتد و به کفگیر بچسبد. * حلوا را در ظرف کشیده و بعد از خنک شدن رویش را با پودر پسته و گل‌های رز از حلوا تزیین کنید.


همیشه قبل از این که تمام شربت حلوا را اضافه نمایید، کمی از آرد تفت داده شده را در ظرف کوچکی با کمی از شربت آماده مخلوط نمایید. اگر رنگ حاصله مطلوب بود، می‌توانید شربت را اضافه نمایید. زیرا اگر آرد به حد کافی قهوه‌ای رنگ نشده باشد و شربت را اضافه نمایید، رنگ حلوا روشن می‌شود.

به این دستور تهیه رای بدید

تعداد آرا:(۴۹)

نظر خودتون رو با بقیه به اشتراک بگذارید

نظرها و کامنت ها

تعداد نظرها:(۶)
 • لیلی

  عالی است اگر بتوانم درست کنم بهتر میشود

 • زینب

  خیلی خوشرنگه تزیینش قشنگه ممنون عزیزم

 • مائده (مدیر سایت)

  سلام نه ندا جون نه نیازی به تکان دادن حلوا نیست. برای گل از ماسوره گلبرگ استفاده میکنیم. ابتدای کار یک دور کامل دور تا دور یک قیف به عنوان غنچه حلوا می پیچیم.حالا توی ردیف اول ۳ گلبرگ ایجاد کنیم. هر گلبرگ باید کمی روی گلبرگ قبل را بپوشاند. پس بعد از اتمام ردیف اول ردیف بعدی را شروع می کنیم. اگه گل بزرگتر خواستیم ردیفهای بعدی از ماسوره بزرگتر استفاده میکنیم. بعد از اتمام کار از روی قیف برداشته و انتهای آنرا کمی جمع میکنیم.کناره های حلوا هم همانطور که اشاره کردی تزئین میکنیم.

 • ندا

  راستی مائده جون این حلوا رو بعد از اتمام کار نباید تکان دهیم تا به روغن بیفتد؟

 • ندا

  سلام مائده جون چطوری حلوا را به شکل گل رز روی حلوا تزئین کنیم و اینکه اطراف حلوا را هم اینگونه تزئین کردی که کمی از حلوا را داخل قیف ریختی و به شکل خامه کناره های حلوا زدی؟؟؟

 • ریحانه ارجمند

  مرسی عالی بود فقط کاش طرز تزیین روی حلوا یا همون گل رز رو هم توضیح بدین