sham chi darim?!

مربای آفتابی زردآلو

  • تعداد بازدید
    ۲,۶۸۵

مواد لازم

طرز تهیه

شکر وآب رو مخلوط کنید و بجوشانید،نیازی نیست که زیاد بجوشانید برای این مربا شربت رقیق لازم است. هسته زردآلو ها رو در بیارید.و توی ظرف پیرکس یا شیشه ای یک ردیف بچینید. شربت آماده شده رو روی زردآلو بریزید.ظرفتون رو ببرید پشت بام یا توی بالکن و روی ظرف یک شیشه کمی کوچکتر از ظرف قرار بدید تا کمی از کناره ظرف باز باشه.(برای اینکه بخارش خارج بشه) کناره های ظرف که باز مونده رو با تور بپوشونید تا گرد و خاک وحشره داخل ظرف نشه.باید جایی ظرفتون رو بگذارید که کاملا آفتاب گیر باشه. بعد از دو روز طرف دیگه زردآلو ها رو برگردونید.و باز هم بعد از دو روز طرف دیگه. معمولا این مربا در عرض ۵ تا ۷ روز آماده میشه.


به جرات میتونم بگم یکی از خوشمزه ترین مرباها مربای آفتابی زردآلوئه.این مربا طعم بی نظیری داره و به خاطر اینکه توی آفتاب به عمل میاد خیلی هم مفیده.

به این دستور تهیه رای بدید

تعداد آرا:(۸۳)

نظر خودتون رو با بقیه به اشتراک بگذارید

نظرها و کامنت ها

تعداد نظرها:(۱)
  • معصومه

    سلام. دستور این مربا درسته فقط باید عرض کنم شربت زیاد نباید رقیق باشه چون در این صورت زردآلو خوب به عمل نمیاد.در ضمن این مربا با زردآلوی نصیری باید تهیه بشه و سایر انواع زردآلو به این دستور نمیخوره. انشاالله الان فصله شه درست کنید و در مهمونی هاتون ازش لذت ببرید.